PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568255}
6,3 57 092
oceny
6,3 10 1 57092
6,9 17
ocen krytyków
Super 8
powrót do forum filmu Super 8

Drugie dno?

ocenił(a) film na 7

niektórzy podkreślają jak bardzo nierealistyczna jest scena zderzenia pociągu z pickupem, jak ktoś mógł przeżyć , skąd te wybuchy, itd. pomijając tłumaczenie ze to sci-fi i wszystko tu jest możliwe, albo to działania pozaziemskiej istoty, jeszcze jedno przychodzi mi na myśl- a co jeśli od momentu katastrofy pociągu do szczęśliwego końca tak naprawdę mamy do czynienia z działaniem wyobraźni głównego bohatera? Joe sam maluje modele pociągów i jest nimi zafascynowany- wypadek pociągu świetnie się w to wpisuje, pojawianie się kosmity prowadzi do pogodzenia się rodziców ze swoim dziećmi, do pogodzenia się z utratą matki, do zbliżenia się do Alice, można wyobrazić sobie że wszyscy młodzi bohaterowie ulegli tej wizji Joe, że ich znikniecie z domu rzeczywiście doprowadziło do ich poszukiwań, ale cała reszta to już ich fantazja, w tym przypadku najbardziej rzeczywisty okazywałby się ich film w napisach końcowych, to co rzeczywiście udało im się nakręcić. Wiem , że w samym filmie nie ma widocznych odniesień do tego, coś co by było takim mrugnięciem od twórcy, ale takie odczytanie filmu wydaje mi się mimo wszystko zasadne, przy okazji polecam tekst o filmie: https://intuicje.wordpress.com/2015/07/18/wjazd-pociagu-na-stacje/

szarmen

Nie, to, ze to film s-f wcale nie znaczy, ze zdarzyć moze się wszystko. S-f, czyli sience fictwion, czyli fikcja naukowa.

szarmen

podoba mi się ta interpretacja..

ocenił(a) film na 6
szarmen

Przestań ćpać i pić i nie oszukuj się więcej.

ocenił(a) film na 6
ZiD0

Masz jakiś problem ze sobą ? To może na terapię się udaj...

ocenił(a) film na 6
Ashganka

XD Sam sie zbadaj.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
szarmen

straszliwy bełkot

plus:
"to sci-fi i wszystko tu jest możliwe"
- zawsze mnie bawi ten frazes wygłaszany przez przygłupów dla innych przygłupów.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Grzybu111

brechtam

suszyMie

Zieeew..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones