PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568255}
6,3 57 092
oceny
6,3 10 1 57092
6,9 17
ocen krytyków
Super 8
powrót do forum filmu Super 8

Fabuła wciąga. Trzyma w napięciu do końca. Jeśli ktoś oczekuje nawalanki z laserków jak w
kapitanie bomba to się rozczaruje. Określiłbym ten obraz jako przygodowe SF z wątkiem
młodzieńczej przyjaźni w okresie dorastania gdzie paczka przyjaciół ze szkoły niechcący odkrywa rządową tajemnicę
i nagrywa to na starą kamerkę z kliszą 8mm i stąd też tytuł Super8.
Mnie film bardzo się podoba i chętnie obejrzę jeszcze raz.
Czyt to Goonies nowej ery? Raczej drugie Goonies nigdy nie powstanie bo
jakie dzieciaki jak te w Goonies spędzają dziś czas w taki szczeniacki cudowny sposób
włócząc się po lasach i pustych chałupach a wiara w skarby piratów jest niepotrzebna skoro mamy GPS i satelity :):):)
Tęsknię za kinem takim jak Goonies a Super8 jest honorowym ambasadorem tamtego klimatu. 10/10

ocenił(a) film na 9
Little_Johnny

Uwielbiam , bo to klimat lat 80- tych , a to na przykład ET , Srebrna kula .

nathalie34

Oczywiście właśnie to. Ja też 34 :) Ostatnie "normalne" pokolenie :):):)

ocenił(a) film na 9
Little_Johnny

Coś jest w tym pokoleniu, pozdrawiam :-)

ocenił(a) film na 6
Little_Johnny

W latach 80 i 90 dziciaki odkrwały świat i rozwijały kreatywność. Dzisiaj mamy wszystko gotowe a kreatywność wpycha nam się z każdym bublem. Z końcem tamtych lat minął czar dzieciństwa. I mojego zresztą też.

ocenił(a) film na 8
Little_Johnny

Może i też dlatego, że wykrywacze metalu i kamery geowizyjne pozwoliły odkryć większość skarbów, a sater budynki czy kopalnie są burzone , a na ich miejscu lany beton na parkingi i supermarkety. Sam będąc szczeniakiem odkrywałem tajemnice starych domów, znajdowałem poniemieckie monety albo książki , był strach i przygoda... no cóż, teraz takich opuszczonych domów w wielkim mieście nie uświadczysz , każdy m2 terenu jest zbyt cenny.
Film bardzo fajny, pooglądałem z pełnym zainteresowaniem od początku do końca. Kapitalnie, że akcję osadzono z końcem lat 70-tych i nawet realizacja filmu trochę z tamtych czasów - efekty specjalne dozowane , nie wylewają się z ekranu komputerowo generowane potwory. Zresztą to zabieg celowy, napięcie było umiejętnie stopniowane , a ponadto tego co nie widzimy w całości boimy się najbardziej ...
Oprócz wspaniałej realizacji, doskonale dobranej muzyki, świetnych efektów specjalnych mamy solidne aktorstwo młodych aktorów, uważam, że zagrali wręcz rewelacyjnie.

ocenił(a) film na 9
Little_Johnny

POLECAM STRANGER THINGS,jeśli jeszcze nie widziałes :D

ocenił(a) film na 4
bajus2010

Moi drodzy, nie zgodzę się w żadnym wypadku że kreatywność dzisiaj jest zabijana... Ten film jak wasze uogólnienia pełne są przewidywalnych banałów. Ale to tylko moje zdanie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones