PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568255}
6,3 57 158
ocen
6,3 10 1 57158
6,9 18
ocen krytyków
Super 8
powrót do forum filmu Super 8

Miłe zaskoczenie

ocenił(a) film na 7

Spodziewałem się czegoś gorszego, ale film okazał się bardzo interesujący, do tego akcja dzieje sie w latach 70 i realizacją przypomina filmy z lat 70 i 80. Reżyser bardzo umiejętnie stopniował napięcie i nie pokazał bestii aż do samego końca, jedynie jakieś cienie, urywki itd. To było bardzo mądre posunięcie i praktyczne. Efekty specjalne stoją na wysokim poziomie, oczywiście było CGI, ale też umiejętnie wykorzystane, że nawet nie rzucało się w oczy i nie przeszkadzało. Kolejnym plusem jest solidne aktorstwo - młoda obsada spisała się po prostu rewelacyjnie, a właśnie aktorstwo stanowiło fundament tej produkcji. Muzyka też odegrała ważną rolę i jest dobra, komponuje się z filmem. Plus parę starych kawałków. Film zrealizowany precyzyjnie, przemyślany i jeśli inni reżyserzy poszliby w ślady Abramsa to poziom kina podniósł by się.

ocenił(a) film na 6
Goro_Gondo

Tylko, że jednocześnie nudny. Mnie osobiście rozwiązanie z kosmitą, który tylko chce wrócić do domu nie bardzo się podobało. Liczyłem raczej na jakieś zjawisko paranormalne albo wynalazek naukowy. Inna sprawa, że nie oglądając nie wiedziałem dla kogo ten film - dla dzieci czy dla dorosłych. Dla dzieci byłby zbyt straszny, a dla dorosłych - zbyt dziecinny. Olbrzymi plus ode mnie za efekty specjalne, katastrofa pociągu była niesamowita!

ocenił(a) film na 9
doliwaq

"Dla dzieci byłby zbyt straszny, (...)"
Dziecko dziecku nierówne. Moim pierwszym kinowym filmem był "Park Jurajski" (miałem ok. pięciu lat) i byłem nim zachwycony. W podstawówce z chłopakami gadaliśmy głównie o akcyjniakach, "Terminatorach", "Predatorze", dwóch pierwszych "Obcych" i "Z archiwum X". Podejrzewam, że z połowa dzieciaków spokojnie by ten film przetrawiła.

ocenił(a) film na 6
Khaosth

Może dzieciaków z tamtych lat. Dzisiejsze dzieci są tak wychowywane, że wszystkiego się boją.
Też oglądałem Park Jurajski w podobnym wieku i też byłem nim zachwycony. Ale sceny gdzie dinozaury zjadały ludzi były dość... hartujące mój młody umysł :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones