J.J. Abrams

Jeffrey Jacob Abrams

6,8
4 155 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby J.J. Abrams

J.J. Abrams to obok Michaela Baya przyszłość światowego kina. Mają po 40 kilka lat i wciąż nowe pomysły. Podczas gdy Spielberg bierze się za wszystko: od dramatu po sci - fi, a Cameron robi filmy raz na 10 lat, oni są w miarę regularni, a ich dzieła cechują doskonałe efekty specjalne i wyjątkowa jakość wykonania.

avatar888

Bay napewno, ale czy Abrams? W sumie od Zaginionych nakręcił tylko MI:III, no a teraz Star Treka, który jednak jaki będzie to się dopiero przekonamy :)

avatar888

Bay zna się głównie na kinie efektownym (choć i tak wychodzi z tym lepiej niż Emmerich). Abrams na razie nie ma dużego dorobku, ale w przyszłości może być tylko lepiej. M:I 3 było całkiem niezłym filmem, Cloverfield, gdzie był producentem, było bardzo dobre (przynajmniej dla mnie). Będę musiał jakoś obejrzeć Fringe, a i Star Trek może okazać się dobrym filmem.

avatar888

J.J. Abrams to byc może tak ale z tym Bay'em to przecholowaliście. On raczej wiecej szkód dla kina robi niż pożytku.

avatar888

To chyba przegięcie. Wiem, że mowa o kinie rozrywkowym, ale ani u Bay'a ani u Abramsa nie widzę zbliżenia się do geniuszu Spielbierga czy Camerona. Choć z Abramsa może coś wykiełkować (jego jeszcze nie oceniam), ale Bay nie jest dobrym reżyserem.

Gdy Spielberg i Cameron zakończą kariery, to może Abrams z Bay'em faktycznie przejmą ich popularność, ale będzie to popularność oparta raczej na reklamie i kasowości ich dzieł, a nie na ich jakości i talencie tych twórców. W takim sensie mogą być przyszłością kina rozrywkowego.

"ich dzieła cechują doskonałe efekty specjalne i wyjątkowa jakość wykonania." - Dobra, zgodzę się. A gdzie reszta? Czym, oprócz efektów specjalnych zachwyca Bay? Logiką? :D

avatar888

Zapomniałem dodać. Już prędzej przyszłością kina rozrywkowego będą: David Fincher, Christhoper Nolan, Peter Jackson albo Guillermo del Toro:)

voagar

Del Toro,Nolan,Fincher czy Jackson już się stali, spełnili...Abrams dopiero ma to przed sobą.Star Trek ma kapitalne recenzje.

Wojtek_dpo

No i mam nadzieję, że to oni będą przyszłością kina:)

Co do "Star Treka", to bardzo się cieszę z kapitalnych recenzji:) Miłe zaskoczenie. Uwielbiam "Lost", więc cieszę się, że to nie jedyna wspaniała rzecz od Abramsa.

avatar888

Wątpię, gość robi filmy akcji jakich wiele, ale praktycznie niczym się nie wyróżnia od reszty.

avatar888

Ta przyszlością ale chyba kina gniotów przesyconych efektami. M.Bay to chyab nagorszy rezyser który braki zasłania efektami dla dzieciaków a abrams też nie błyszczy na jego tle.
Jesli to ma być przyszłośc kina to ja wole by tej przyszłości nie było. Całe szczęście jest jeszcze dużo twórców którzy coś sobą reprezentują i w końcu wypłyną na światło dzienne gdy zabraknie tych którzy są kultowi dziś.

użytkownik usunięty
szczepan600

jeśli chodzi o akcję to napewno ale nie nakręci takich filmów jak "Lista
..."

avatar888

Bez przesady. Lubię Baya, ale mimo wszystko to nie ta sama liga co Cameron, Spielberg czy Coppola. A Abrams to bardzo przeciętny reżyser, a Star Trek średnio mu wyszedł.

użytkownik usunięty
avatar888

Bay? Gdyby dawali oscara za ilość patosu na ekranie, miał by statuetkę co roku. To dobry reżyser kina czysto rozrywkowego, płytkiego, pełnego patosu i amerykańskich flag nic więcej. Abrams? Star Trek to cudo, Cloverfield też wyjątkowy. będą z niego ludzie, umie odnaleźć się w dzisiejszym kinie rozrywkowym nie tworząc młucki dla kretynów.

Bay poświęcając ostatnie lata szmirze jaką nazwać trzeba Transformers dużo stracił w moich oczach. Geniusz Abramsa w Lostach, każe mi wierzyć, że potencjał w nim drzemie ogromny. Mimo negatywnych opinii zewsząd nadal uważam Lost za najlepszy serial Ever, a przynajmniej jeden z lepszych. Super 8 da nam odpowiedź na co go stać. Ja się nakręciłem na tę produkcję, zapowiada się hit.

Arkadiuszk44

scenarzysta Armagedonu przyszłością światowego kina..... Borze, gdzie ja jestem?!

Nienasycony_Buhaj

W Polsce. Tu się pisze inaczej xD

avatar888

O tak. Armageddon, Cloverfield, Star Trek, Super 8, no i oczywiście LOST! Abrams jest geniuszem :)

avatar888

Abrams i Bay to współczesne ikony hollywoodzkiego kiczu i chłamu,marionetki w rekach zdegenerowanej amerykańskiej machiny filmowej,ocena subiektywna poparta latami kinomaniackiej zajawki:)

użytkownik usunięty
wildecard

Super 8 był rewelacyjnym filmem w bardzo spielbergowym klimacie, nie rozumiem jak może mieć taką marną ocenę na IMDB...

Star Trek - świetnie zrestartowana seria, film taki bardziej 'na luzie' w przeciwieństwie do poprzednich odsłon. Bawiłem się przednio.

Przeglądając obejrzane filmy doszedłem do wniosku, że ostatnimi naprawdę solidnymi filmami S-F były te od Abramsa - Star Trek i Super 8 oraz Geneza Planety Małp, którą obejrzałem wczoraj. Bay z TF3 i Cameron z Avatarem się chowają. Czekam na więcej filmów Abramsa bo to co wyreżyserował dotychczas było świetne.

użytkownik usunięty

*marną ocenę na filmwebie, bo na IMDB ma 7.2 (ale to tez mało jak na tak udany film)

avatar888

Dla młodszego pokolenia on już dziś może być lepszy od Spielberga czy Camerona, bo ich filmy mogą dziś wydawać się nieco zakurzone. Dla mnie Cameron, a już na pewno Spielberg są jednak niezagrożeni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones