J.J. Abrams

Jeffrey Jacob Abrams

6,8
4 159 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby J.J. Abrams

Niestety zauważyłem, że Abrams nie radzi sobie z filmami. Ciężko mu upchnąć fabułę w 1,5h co można zobaczyć w MI:3, "Cloverfield" i "Super 8". "Star Trek" można byłoby traktować jako wyjątek, jednak ta historia została już kiedyś opowiedziana, więc pozostało mu tylko opowiedzenie jej po swojemu.
Seriale "Lost" i "Fringe" pokazują, że jeśli dać mu troche więcej czasu antenowego udowadnia wraz ze swoją ekipą filmowców i przede wszystkim scenarzystów, że opłaca się oglądać jego dzieła przepełnione czasem nawet absurdalnych lecz ciekawych pomysłów.
Podsumowując: reżyser i twórca filmowy wyjątkowo średni. Natomiast w świecie seriali absolutny geniusz.

lennykrawiec

Eeee mam zupełnie odmienne wrażenie.
Seriale od Abramsa mają potencjał i nic więcej, po pewnym czasie widać że są robione
tylko na kasę, a historia staje się bezmyślna i nie widać końca.
Za to w filmach jest już lepiej, o ile MIB III był efektowny ale dość naiwny, to już Star Trek udał mu się
całkiem dobrze. W Super 8 natomiast pokazał że nadal jest dużym chłopcem i stworzył kino przygodowe
w którym faktycznie czuć tą przygodę. Do tego jest to film bardzo ciepły ale bez zbędnego "amerykanizowania".
Czekam na kolejne popisy, bo z filmu na film jest coraz lepiej.

kucuser

"Seriale od Abramsa mają potencjał i nic więcej, po pewnym czasie widać że są robione tylko na kasę, a historia staje się bezmyślna i nie widać końca."
Chyba nie oglądałeś Lost, a jeśli oglądałeś i nadal tak myślisz to naprawdę współczuję Ci braku inteligencji. Bo serial ambitniejszy niż 95% filmów kogokolwiek i w 100% przemyślany od początku do końca.

Co do samego tematu to uważam iż takie filmy jak Cloverfield, Star Trek czy Super 8 są naprawdę świetne. J. J. Abrams to mistrz w każdym wydaniu.

lostek815

Dzięki za współczucie postawię na półce wraz z opiniami innych rzetelnych krytyków.

lostek815

a starego Star Treka widziałeś? nowy to jak dla mnie dno, podobnie jak LOST. Pierwsze 2 sezony ujdą dalej to już się płakać chce i wołać o pomstę. Abramsowi do mistrza jeszcze wiele brakuje, tak naprawdę to nie zrobił żadnego filmu który warto by pamiętać i obawiam się że takowego nie popełni.

m_m1902

Co do filmów, to może nie zrobił jakiegoś arcydzieła, ale serial LOST naprawdę wpisał się na stałe w historię i do dzisiaj ma rzeszę wiernych fanów. Ten serial jest niesamowity. I niby co Ci nie pasuje w dalszych sezonach? Masz problem, żeby połapać się o co chodzi?

Serial ten zdobył ok. 35 nagród (w tym Emmy i Złoty Glob), na IMDb ma średnią 8,3 z ponad 111 tysięcy ocen. Na Filmweb też nie jest źle (7,5 z ponad 92 tysięcy ocen). Dzięki temu serialowi wszelkie stacje, które go emitowały biły rekordy popularności. Z tego co wiem to taki polski AXN do dzisiaj nie miał większej oglądalności jak podczas emisji LOST. W USA rekordowa oglądalność na stacji ABC wyniosła ponad 23 miliona widzów.
To wszystko są fakty, które przemawiają za tym, iż ten serial jest zwyczajnie jednym z najlepszych seriali wszech czasów. A takich faktów można by jeszcze trochę wypisać.

lostek815

Widzę że Twój ulubiony serial więc zamierzasz wyolbrzymiać jego zasługi. To że się go 'ładnie' ogląda nie znaczy że jest ciekawy zwyczajnie,cały świat na jego punkcie nie oszalał. Jest po prostu za długi i się nudzi. Z tego co wiem nie tylko ja tak miałam. A pozycja jak to stwierdziłeś serialu wszech czasów może łatwo ulec zmianie. Ja osobiście bym mu nagrody w kategorii serial dramatyczny nie dała bo dla mnie to nie właściwa kategoria. Cóż ja do znawców nie należę ale to że mi wymieniłeś kilka faktów- opinii o serialu nie zmienię.

m_m1902

Serial ma ogólnie opinię bardzo dobrą, więc Twoja nie szczególnie mnie obchodzi. I ma fanów na całym świecie, więc jednak cały świat oszalał na jego punkcie. Nie wiem czy wiesz, ale był transmitowany w ponad 200 krajach! Nie muszę chyba mówić jakie to wielkie osiągnięcie, podczas gdy mogę wymienić Ci całą masę seriali, które nie doczekały się transmisji na przykład w Polsce albo są transmitowane z kilkuletnim opóźnieniem. Wiele jest takich seriali co są emitowane tylko w USA i ewentualnie kilku innych krajach i trzeba ściągać takie seriale z Internetu jak się chce oglądać, a LOST dotarł prawie wszędzie. Mało tego, w Polsce aż dwie stacje go emitowały. I to obie wszystkie sezony. Pozycja serialu wszech czasów może łatwo ulec zmianie? Nie sądzę. Minęły już ponad 2 lata od zakończenia LOST i jakoś do tej pory nie wyszło nic nawet w połowie tak świetnego jak ta produkcja. Wg mnie nie było wcześniej także lepszego serialu. Taki tytuł nie zmienia się z dnia na dzień. W ogóle się nie zmienia. Jak już, to inny serial może także zyskać miano serialu wszech czasów, ale to nie znaczy, że LOST nagle przestanie nim być. Przykładowo za serial wszech czasów uważam także The X Files. Tak stary serial, a na pewno wiele osób podziela moje zdanie. I to, że pojawił się LOST nie znaczy, że The X Files już serialem wszech czasów nie jest bo może być kilka takich seriali, zresztą napisałem, że jest "jednym z najlepszych seriali wszech czasów".
Za długi i się nudzi? Ostatnio spotkałem się na Filmwebie z podobną opinią, ale w razie gdyby to pisał ktoś inny niż Ty to się powtórzę... Chyba nie rozumiesz co to jest serial. Serial powinien mieć te kilka sezonów, a 6 to wcale nie jest dużo. Wspomniany przeze mnie The X Files ma 9 sezonów, MacGyver ma 7, Supernatural już ma 8, CSI: Miami ma 10, a CSI: Las Vegas ma 13. Mam wymieniać dalej? Jak serial jest dobry, to im więcej sezonów tym lepiej. Nie wiem jak tak świetny serial może Cię nudzić, naprawdę. Tym bardziej, że tutaj każdy sezon był przemyślany i genialny.

lostek815

U mnie ten serial ma opinię przeciętniaka więc idąc Twoim tokiem rozumowania Twoja opinia nie za bardzo mnie obchodzi, dziękuje.

kucuser

No i dobrze. Z tym, że moje zdanie podzielają miliony. :)

lostek815

A moje te miliardy które pozostały.

kucuser

Nie sądzę. :)

lostek815

Skoro mają do wyboru dwie odpowiedzi- zły- dobry to wybacz ale logika jest prosta i sądzenie nie ma tu nic do rzeczy.

kucuser

Haha dobre.Ci co oglądali Lost to mieli niesamowite wrażenie.Nawet jak komuś nie podobały się dalsze sezony to podobało im się 2 sezony pierwsze

lostek815

POPIERAM!!!

lennykrawiec

Zgadzam się w 100%, jego "Zagubieni" są arcydziełem, "Fringe" też jest bardzo dobre.
Z filmów oglądałam tylko "Star Treka" i niezbyt mi podszedł - głównie przez infantylne i kretyńskie zachowania bohaterów, samej fabuły też jakoś nie "czułam".
Póki co czekam na "Alcatraz".

lennykrawiec

Revolution i Alcatraz to były seriale z potencjałem, niestety zmarnowanym potencjałem. Abrams nie jest Midasem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones