Michael BayI

Michael Benjamin Bay

6,4
6 149 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Michael Bay

Człowiek tworzący totalną papę dla bezmózgów. Idealnie wpasowujący się w wymagania i inteligencję przeciętnego widza, szczególnie dzisiejszej w 95% przygłupiej młodzieży.

Najśmieszniejsze efekty pojawiają się, kiedy na siłę próbuje stworzyć coś z głębią. Dodać do swojej papy jakiś wątek żeby nie było że same efekty i koniec. Nie wiadomo wtedy czy śmiać się czy płakać. Najlepiej skomentować facepalmem
Powinien mieć na czole tatuaż <'Murica> bo jego filmy są potwierdzeniem wszelkich stereotypów o amerykanach i ich narcystycznej mentalności. To podniosłe momenty, te fanfary te zbliżenia i nieśmiertelny sloooowmooootion po którym następuje efektowne jeb!

Tak - Bay tworzy piękne filmy. Tego mu odmówić nie można. A raczej piękne opakowania do filmów, obrazy. Jednak to szalone i zarazem utalentowane plastycznie dziecko powinno zawsze dostawać do opieki kolegę z mózgiem, który ogarnie film, doda sens i logikę. Powie : "Michałku to bez sensu. Zróbmy tak..."
Nie - argumenty że tworzy lekkie kino i rozrywkę dla rozrywki, czy też niewymagające obrazy dla mas nie przekonują mnie. Są absurdalne.
Można stworzyć kino, które poza efektami zostanie wyreżyserowane w przyzwoity sposób a również od widza, którego mózg z trudem ogarnia trzy czynności czyli żarcie picie i oglądanie w tym samym czasie nie będzie wymagało palpitacji kory mózgowej. Natomiast widz, który wymaga chociaż deko więcej nie będzie się przy scenach bez efektów specjalnych, z zażenowaniem oglądał dookoła, sprawdzając czy innym też skwierczy pod czachą od oglądania tego g@wna.

3/10 za te piękne opakowania i wyobraźnie. To za mało na miano reżysera przez duże "R". Jako supervisor od strony wizualnej filmu tak. Jako reżyser NIE !

ArturHirth

<Like>

nie ma się co kłócić. Różnica zdań dobra rzecz byle ją wyrazić odpowiednio. Nie trolując jak większość tutaj.

Do następnego!

air87

Zgadzam się w 100%. To postać ikona naszych czasów kinematografii w negatywnym znaczeniu. Zabierzcie mu efekty i wybuchy a nie zostanie wiele wartościowych cech w jego produkcjach.

air87

Podpisuje się obiema rękami. Perfekcyjne podsumowanie tego pseudo reżyserka. A przy tekscie o "michałku zróbmy tak" padłem. Genialne.

użytkownik usunięty
air87

Również się podpisuje. Piękne podsumowanie tego jak dziś wygląda kino i czym się dziś ludzie podniecają. Niestety chyba lepiej już nie będzie...

air87

Bzdura.

filmowy03817

aha.
Przekonał mnie twój argument

air87

Wg mnie Bay jest mistrzem w robieniu filmów z rozrywką.

filmowy03817

ha...ha...ha..Ty chyb anie widziałeś dobrych rozrywkowych filmów!Bay robi kaszanę,przynajmniej ostatnimi czasy!

aronn

Widziałem.

filmowy03817

Chyba jednak nie,no ale moze z czasem Twój gust się wyrobi albo o zgrozo nie....

filmowy03817

Na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o typową "rozrywkę"to jednym z lepszych reżyserów jest Ron Howard...

filmowy03817

bez komentarza. właściwie koleś wyżej już skomentował a ja nie będę sie powtarzał tym bardziej że argumentów nie masz

filmowy03817

"Wg mnie Bay jest mistrzem w robieniu filmów z rozrywką." tylko to już nie są filmy, nie mam w nich treści, nie ma gry aktorskiej, chodzi tylko o pokaz efektów, to tak jakbyś wydał książkę w której nie było by zapisanych stron, a wszystkie kartki miały tylko ilustracje, ...

air87

typowy pretensjonalny zjeb z filmwebu nie daje 10/10 bo co inni pomyślą?
uważający na to co jest w dobrym tonie a co nie bo co inni pomyślą?
kryptohejt nowa moda, na przyp!!ierdol,na tej samej zasadzie kiedyś hejtowało się dicaprio co dziś robi sie to z bayem


takkis

właśnie zakończyłeś konkurs na najbardziej żałosny komentarz roku 2015.

Idealnie w tonie BAYowca, PISowca lub wyznawców Rydzyka. Umysłowa pustynia...

takkis

płacę więc wymagam. A jak dostaję g@wno to krytykuje. Skoro ciebie zadowala rozrywka dla debili to proszę bardzo nasza wyrocznio bez kompleksów. A teraz idź się pobaw transformerkiem

air87

Godzilla 7/10 tak dbasz o image!?


takkis

o jaki image debilu? o czym ty pieprzysz? Weź się rozpędź porządnie w strone ściany i nie zawracaj d@py skoro nie masz argumentów ani nic sensownego do napisania

air87

że ty jeszcze bracie komentujesz z tym fanboyami tego chu..ja baya! bay to jest dno umysłowoe jakby mu mieliby dać nakręcić poważny film to była by kupa śmiechu! ten pacan po za wybuchami nie ma nic o zaoferowania! a ciemne masy cie atakują że kino rozrywkowe ,że co tu wymagadasz! Są konkretne filmy rozrywkowe gdzie serio oczy i mózg nie wypala od debilizmu! Bay serwuje taką gównianą papke że jestem zdziwiony,że za pearl harbor krytycy go bardziej nie zmieszali!Już nie wspomne o armagedonie raz komedia raz dramat a czasem takie Nie wspomne o pearl harbor gdzie zrobił ckliwy romans z rozpi..e.rdolem w tle i ten debil jeszcze kręci filmy?! A kręci bo takie nieloty w przedziale od 14-18 żrą popcorn i podnieta" wow ale ten bay super te wybuchy" (chu,,j nie używam mózgu ale super)żenada...Bay to nie jest reżyser to jest taki drugi nie wiem ku... uwe bolll czy emmerich dużo efektów ,mało użyć mózgu a plebs zadowolony! Daleko temu kmiotowi do takich ludzi jak spielberg nolan kubrick itp! Teraz mamy pokolenie idiotów niestety! Pal licho bay ale zauważ szybcy i wściekli o ile 3 części uszły to pozostałe części coraz bardziej głupsze że nawet dziecko z zespołem downa( nie obrażając choroby) jest bardziej ogarnięte niż te debilizmy w kolejnych częściach!

tyskacz87

pozostaje przyklasnąć

air87

chwalmy pana!

tyskacz87

ale Bad Boys2 jednak uraczyłeś dyszką :P

air87

Alleluja bracie! :D

użytkownik usunięty
air87

Nie jest nawet na "podium". Tandeciarz z niego i (auto)plagiator na poziomie Zimmera, ale zdarzają się jeszcze gorsi.

air87

Poczułeś się lepiej? Chyba już wolę ludzi z mniejszą inteligencją, których tak obrażasz niż aroganckich "inteligentów" jak Ciebie.

Hustla

Więc nie krępuj się i dołącz do swoich. Krzyżyk na drogę.

air87

To nie są "moi". Jednak wolę już ludzi, którzy nie grzeszą inteligencją nie ze swojej winy niż aroganckich cwaniaczków, którzy swoje niedowartościowanie balansują wyżywając się na ludziach mniej inteligentnych.

Hustla

Widzisz tu aroganckich cwaniaczków? Bo ja widzę jednego. Może masz zatem problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Przyczynę znajduję też gdzie indziej. W dzisiejszych czasach nie można przecież wprost napisać swojego zdania na zaden temat, ani nikogo skrytykowac nawet za jawne wciskanie g@wna milionom ludzi, bo zaraz gdzieś się znajdzie jakaś pi&da, która poczuje się obrażona, urażona lub dyskryminowana...lub jak Ty, postanowi stanąć w obronie ch@j wie czego i kogo - ot tak by sie po prostu przypierd@lić. Wiec jesli przyszedłeś tu "balansować" swoje niedowartościowanie to pomyliłeś adresy

air87

Pisz proszę co Ci się podoba, ale to działa w obie strony - ja mogę wyrazić opinię na temat tego co Ty napisałeś.
I nie chodzi tu o to, że krytykujesz sobie filmy Baya - to akurat jest całkiem wporządku, bo konstruktywna krytyka filmowa jest zawsze mile widziana. Problem pojawia się gdy zaczynasz obrażać ludzi oglądających i lubiących jego filmy. Stawiasz się ponad nimi i to jest właśnie arogancja. Masz się za lepszego człowieka (a już na pewno mądrzejszego skoro uznałeś pewną grupę ludzi za "głupich"), bo nie podobają Ci się filmy Baya? Ile Ty masz lat, 5? 10? 15? Trochę luzu. To, że ktoś lubi się "odmóżdżyć" przy tanich, lajtowych czy nawet tandetnych filmach nie znaczy, że ma niski iloraz inteligencji.
Ja na przykład lubię obejrzeć sobie bardzo ambitne kino, ale czasami mam po prostu ochotę na coś konkretnie głupiego lub zrytego, a czasami wręcz taniego. A zapewniam Cię, że głupim człowiekiem nie jestem ;) A tych przekleństw udam, że nie widziałem :)

Więcej dystansu.

Hustla

Więc krótko- tak, mam się za lepszego od fanów Baya (można w ogóle być fanem tego?). To nie znaczy że ustawiłem sobie poprzeczkę na jakimś absurdalnie wysokim poziomie by ją przeskoczyć (spróbuj -Tobie tez powinno się udać).
Nie atakuje nikogo personalnie, chyba że w odwecie na taki atak na mnie. (przykład z tobą)
Uznanie głupich ludzi za głupich ludzi jest takim samym nietaktem jak nazwanie psa psem, czy g@wnianego reżysera g@wnianym reżyserem.
Ja tez lubię kino ambitne, lubię też rozrywkowe, jednak przy filmach Baya zachodzi ryzyko, że można odmóżdżyć się permanentnie (kolejny ukłon w stronę tych "fanów").
Z resztą... gdybym jeszcze był osamotniony lub w mniejszość z takimi poglądami.... polecam Honest Trailer i którąś część Transformersów. Tam masz zobrazowane to co mam na myśli.
A co do przekleństw - mam to w d@pie.
Nara

air87

Air weź se zwal gruche bo Ci sperma do mózgu podchodzi...

formiko

Oto jest fan Baya i Transów w pełnej krasie :D
nic dodac nic ująć - DEB!L. Dla takich podludzi są te filmy robione - takie ameby nabijają im kasę

air87

Ale ty glupi jestes zero loigicznego dystansu w głowie masz zapewne nie lubisz zabawy

HV71

Zabawy? Papa dla bezmózgów jest dla ciebie zabawą? No to gratuluje tej twojej "logiki" i dystansu

air87

ogarniam w pełnym dystansie

air87

Widzę jego nazwisko - wiem, że to będzie gniot i chłam dla ameb. Bay to rak kina a nie reżyser.

Alfred_Hugecock

Sam jesteś rak, uwielbiam No Pain No Gain czy Rock a Tobie podziękujemy.

air87

Bay nie jest złym reżyserem, potwierdzeniem tego jest film 13 godzin: Tajna misja w Benghazi czy stare Island. Bay jest wyrachowanym biznesmenem który trafił na kurę znoszącą złote jaja. Na audytorium bez mózgów dla których właśnie robi filmy i zarabia na nich grubą kasę.

Ralph_S_

Bay ma fajne filmy jak np Twierdza czy No Pain No gain, ma też filmy średnie. Ale nie jest twórcą kaszany jak Uwe Boll.

air87

Niestety. Duchy, kryptydy, paranormalia, zjawiska paranormalne, życie po życiu są faktem i ty to wiesz i całkowicie się ze mną zgadzasz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones